Menu Zamknij

Autor: dpsmichalusa

Spacer do parku

18 czerwca grupa naszych podopiecznych wybrała się do parku gdzie odwiedziliśmy tężnie solankową .Był to moment czystego relaksu i zdrowia. Zwieńczeniem naszego spaceru były pyszne lody dla ochłody.

Spotkanie z Rodzinami

W dniu 17 odbył się w naszym Domu “Dzień Rodzin”. Był okazją do spotkania mieszkańców i ich rodzin oraz pracowników. Uroczystość uświetniła Pani Marzena Bielamowicz- Janik Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach , w swojej karierze współpracowała z chórem Operą Śląską, Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Filharmonią Śląską i prestiżowym Zespole Pieśni i Tańca “Mazowsze”. W ostatnim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek współpracującą z Bieckim Centrum Kultury. Koncertowała w kraju i za granicą. Na tą okazję przygotowała wspaniały koncert i zachwyciła swoim sopranem. Piękny koncert spotkał się z ogromnym uznaniem uczestników którzy z zachwytem wysłuchali przygotowanego repertuaru.

Po występie odbył się wspólny poczęstunek podczas którego wszyscy mieli okazję do rozmów i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wszyscy goście wyrażali zadowolenie z przebiegu spotkania i artystycznego występu naszego gościa.

Wernisaż pełen sztuki, wzruszeń i radości.

Wraz z mieszkańcami naszego domu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej na Klimkówce gdzie zostaliśmy zaproszeni na wernisaż poświęcony twórczości Pana Sławomira. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z jego pracami plastycznymi oraz poezją. Atmosfera była niezwykle ciepła i serdeczna. Nie zabrakło wspólnych rozmów uśmiechów oraz zabawy przy muzyce – wszyscy tańczyli, bawili się i spędzali czas w radosnym towarzystwie.

Koncert Pavarottiego

26 maja grupa naszych mieszkańców udała się autokarem do kina na koncert Luciano Pavarottiego. Koncert wywołał na nas ogromne wrażenie i dostarczył wielu niezapomnianych emocji.

Dzień Matki

25 maja zorganizowaliśmy w naszym Domu wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Matki. Pogoda nam dopisała, dzięki czemu mogliśmy wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Piekliśmy kiełbaski na grillu , piliśmy kawę oraz prowadziliśmy miłe rozmowy w serdecznej atmosferze. Spotkanie było okazją do integracji, wspomnień i wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia.


Kurs Komputerowy

20 maja zakończyło się szkolenie cyfrowe w ramach projektu “Cyfrowa Małopolska”. Uczestnicy zdobyli wiedzę oraz praktyczne umiejętności związane z obsługą narzędzi cyfrowych i nowoczesnych technologii. Szkolenie przebiegło w miłej atmosferze i spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników.

RELIKWIE BŁOGOSŁAWIONEJ HANNY CHRZANOWSKIEJ

W naszym Domu Pomocy Społecznej mieliśmy zaszczyt gościć relikwie Hanna Chrzanowska – wyjątkowej pielęgniarki, która całe swoje życie poświęciła chorym, cierpiącym i potrzebującym. To niezwykłe wydarzenie było dla mieszkańców, pracowników oraz wszystkich obecnych okazją do wspólnej modlitwy, refleksji i umocnienia duchowego.

Kino Legenda

7 maja wybraliśmy się z grupą naszych mieszkańców na seans filmowy do pobliskiego kina Legenda na film

TESCIOWIE 3. Uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli film. Była to też okazja do wspólnej integracji z innymi

domami.