Menu Zamknij

Aktualności

Ciasto z jabłkami

17 i 24 września przygotowaliśmy na zajęciach kulinarnych ciasto z jabłkami. Wszystkim bardzo smakowało i szybko znikało z talerza. Zrobiliśmy też przetwory na zimę z darów jesieni.

Jesienny spacer

16 września grupa naszych mieszkańców udała się do parku. Podopieczni obserwowali pierwsze oznaki jesieni, zbierali liście , kasztany i szyszki które potem wykorzystamy podczas zajęć w pracowni terapii.

Spacer do parku

Piękna pogoda zachęciła naszych podopiecznych do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i wyruszyliśmy na spacer do parku . W trakcie wycieczki mieszkańcy uczyli się chodzić z kijkami , skorzystali z siłowni i zajadali pyszne lody.

Galaretka z bitą śmietaną i owocami

Pogoda dziś za oknem nas nie rozpieszczała więc postanowiliśmy zrobić na zajęciach kulinarnych pyszny deser- galaretkę z bitą śmietaną i owocami. Ta forma terapii cieszy się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tak było również i dziś.

Projekt LIFE-IP

W naszym domu miało miejsce zasadzenie dębu przez Panią Starostę- Marię Gubała. Gościliśmy również pana Marcina Janik – dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska oraz panią Gabrielę Mazur Doradcę ds. Klimatu i Środowiska. Był to symboliczny początek nowej inicjatywy, która będzie realizowana w naszym powiecie. Celem tego projektu jest przyśpieszenie wdrożenia działań służących poprawie jakości powietrza.

Letnie spotkanie integracyjne przy grillu z Dziennym Ośrodkiem Wsparcia

27 lipca gościliśmy w naszym domu sąsiadów z Dziennego Ośrodka Wsparcia. Wspólnie został zorganizowany grill. Imprezę uatrakcyjnił występ panów z ośrodkowej kapeli, którzy grali na instrumentach i śpiewali. Czas upływał w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzisiejszy dzień był też wspaniałą okazją do wspólnych rozmów i do bliższego poznania się. Pogoda także nam dopisała.

Skip to content