Menu Zamknij

Terapia zajęciowa

W trosce o zdrowie i sprawność proponujemy naszym mieszkańcom różne formy spędzania czasu wolnego, dobrowolny udział w zajęciach terapii i rehabilitacji. Mieszkańcy mają możliwość  korzystania z zajęć rehabilitacyjnych, z ćwiczeń usprawniających na sali rehabilitacyjnej, a w ciepłe dni w ogrodzie. Z osobami leżącymi prowadzona jest rehabilitacja przy łóżkowa. Organizacja czasu wolnego uwzględnia indywidualne potrzeby, uzdolnienia i stan zdrowia mieszkańców. W Domu prowadzone są zajęcia plastyczne, robótki ręczne, muzykoterapia i inne formy zajęć terapeutycznych. Korzystając ze słonecznych dni organizowane są zajęcia na zewnątrz np.: zabawy, grille w ogrodzie. Udział w zajęciach jest dobrowolny.

Pragniemy, aby osoby mieszkając w naszym Domu czuły się bezpieczne i potrzebne. Instruktorzy terapii zajęciowej proponują szeroki wachlarz zajęć, zapobiegając i eliminując nudę i bezczynność. Wszystkie formy aktywizacji mają niezwykły wpływ na człowieka, pozwalają aktywnie spędzać czas, spotykać niezwykłych ludzi, cieszyć się życiem, czuć się potrzebnym, motywują do zadbania o siebie.

Ważnym aspektem życia mieszkańców jest udział w imprezach kulturalnych zarówno na terenie naszego Domu jak i wyjazdowych.

Cykliczne imprezy, w których mieszkańcy uczestniczą:

  • z kolędą na ustach
  • spotkanie z rodzinami i dzień otwarty domu
  • zabawy taneczne np. andrzejkowa, karnawałowa
  • konkursy
  • spotkania integracyjne
  • występy okolicznościowe dzieci i młodzieży ze szkół np. jasełka, życzenia z okazji dnia kobiet
  • ponadto organizowane są wycieczki dla mieszkańców

Wspólnie tworzymy nasz Dom. Cieszymy się radością naszych mieszkańców i smucimy ich smutkami. Mamy świadomość że praca w Domu Pomocy Społecznej to służba, jaką pełnimy na rzecz drugiego człowieka, zależnego od pomocy osób drugich.

Skip to content